WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel Gücün Anahtarı Afrodizyak Nedir

Cinsel Gücün Anahtarı Afrodizyak Nedir? Afrodizyak cinsel gücü artıran ve isteği yükselten bir madde olarak bilinir. Cinsel duyuruları harekete geçiren gıdalar, kokular ve maddelerin geneli, afrodizyak etkisini ifade eder. Kelimenin kökeni, Yunan Tanrıçası Afrodit’ten gelir. Birtakım yiyeceklerin, kokuların ve maddelerin vücuttaki afrodizyağı artırdığı düşünülür. Bunun doğruluğu, %100 kanıtlanmasa da afrodizyağın birtakım hormonları harekete geçirdiği ve enmediatörlerin artışını sağladığı bilinenler arasındadır. Bu yazımızda afrodizyak etkisi nedir ve nasıl ortaya çıkar gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Afrodizyak Nedir?

Afrodizyağın etkilerinden bahsetmeden önce afrodizyak nedir sorusunu yanıtlamakta fayda var. Afrodizyak; temel anlamda cinsel yaşamı aktifleştiren ve libidoyu yükselten maddelerin bütünüdür. Antik Yunan’da afrodizyak, cinsel isteği artıran ve mutluluk veren gıdaları tanımlayan genel bir yargı olarak geçer. Antik Yunan’dan günümüze kadar bu şekilde gelmiştir. Birçok çift, birlikte olduğu kişiyle sorunlar yaşıyor ve bu sorunları iyi bir cinsel hayatla minimuma indirmek istiyorsanız afrodizyak etkili doğal yiyecek ve ürünlere yönelebilirsiniz.

Dopamin ve seratonin olarak nitelendirilen nörologterler, kişilere mutluluk verdiği kadar cinsel yaşamı da hareketlendirir. Afrodizyak maddeler ise kan basıncını yükselterek cinsel isteği artırabilir. Afrodizyak etkili yiyecekler tüketebilir, yağlar kullanabilir ya da takviye gıdalar alabilirsiniz ve böylece cinsel hayatınızı canlandırabilirsiniz. Hoş kokulu afrodizyak yağlar yaşam alanlarınızda cezbedici etkiler bırakır. Bu etkiye sahip birçok ürün mevcuttur. Yaşam stilinize uygun olan ürünleri hayatınıza dâhil ederek cinsel hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Afrodizyak Etkili Yiyecekler Nelerdir?

Afrodizyak etkili yiyecekler çok eski zamanlardan bu yana merak edilen konuların başındadır. Erkek ve kadınlarda libidoyu yükselten afrodizyak yiyecekler, esasında günlük hayatta sıklıkla kullandığımız gıdalardan oluşur. Her an elinizin altında bulunacak bu yiyecekler sayesinde hormonal gücünüzü yükseltebilirsiniz;

 

 • Muz: Çok eski dönemlerden günümüze gelen bir bilgiyle, afrozidyak etkisi en yüksek yiyeceklerin başında muz gelir.

 

 • Çikolata: Seratonin ve dopamin gibi hormonları en çok harekete geçiren gıdaların başında çikolata gelir. Bu hormonlar da afrodizyak etkisi oluşturur.

 

 • Sarımsak: Yemeklerde ya da çiğ şekilde tüketildiğinde, cinsel duyguları harekete geçiren muhteşem bir gıdadır.

 

 • Çilek: İnsan beyninde endorfin hormonunu direkt salgılayan besinlerden biri olan çilek, yüksek oranda afrodizyak etkisi taşır.

 

 • Bal: Balın içeriğindeki maddeler, kadın ve erkekler için cinsel duyguları uyandıran ve hormonları düzenleyen bir besindir.

 

 • Kahve: Yüksek afrodizyak etkisine sahip kahve, her iki cinste de libido yükseltici ve uyarıcı niteliğe sahiptir.

 

 • Kuruyemiş: Bazı kuruyemişler, hızlıca afrodizyak etkisi sağlar. Bu kuruyemişlerin başında ise Antep fıstığı ve badem gelir.

 

 • İncir: Mineral ve vitamin deposu olan incir, cinsel hayatı iyileştiren ve libido yükselten etkiye sahiptir.

 

Afrodizyak Etkili Bitkiler Nelerdir?

Afrodizyak bitkiler geçmiş zamanlardan günümüze gelen ve libido güçlendirici etkiye sahip maddelerdir. Geçmiş dönemlerde insanlar tarafından alternatif tıpta kullanılan bu bitkiler, yüksek libido artırıcı etkiye sahiptir. Tamamen doğal olan bu bitkiler sayesinde cinsel duygularınızı harekete geçirebilirsiniz;

 

 • Ginseng: Çinliler tarafından yetiştirilen ginseng, oldukça güçlü bir uyarandır. Alternatif tıpta, ilaç yapımında ve genel beslenmede sıklıkla tercih edilir. İnsana iyi hissettiren afrodizyak, ginseng ile birlikte uyanır ve cinsel duygular harekete geçer.

 

 • Lavanta: Mis kokuya sahip lavanta, cinsel dürtüleri en fazla uyandıran bitkiler arasında yer alır. Lavantayı yağ olarak kullanabileceğiniz gibi bitkiyi salataya ekleyerek de tüketebilirsiniz.

 

 • Rezene: Afrodizyak çay tercihlerinden biri olacak rezene, düzenli kullanımda cinsel gücü artırmaya da yardımcı olur.

 

 • Zencefil: Bir diğer bitki çayı türlerinden biri olan zencefil, enerji verici etkisinin yanı sıra düzenli kullanımda yüksek afrodizyak etkisi gösterir.

 

 • Vanilya: Hoş kokusuyla nam salan vanilya, kokusuyla insana mutluluk veren bitkilerden biridir. Bunun yanı sıra vanilya, afrodizyak etkisi sunar. Kadın ve erkekler için libidoyu yükseltme özelliğine sahiptir.

 

Afrodizyak Masaj Yağları İşe Yarıyor mu?

Afrodizyak etkili masaj yağı çeşitleri, libidoyu yükseltme konusunda en fazla başvurulan ürünler arasındadır. Bazı uçucu yağlar, erkek ve kadınlarda aynı anda uyarıcı etki içerir. Romantik anlarda afrodizyak etkisi sunan yağları kullanabilir ve partnerinizi hazza davet edebilirsiniz. Erotik masaj yağları, erojen bölgelerde kullanıldığında maksimum etki gösterir. Afrodizyak etkisine hızlıca ulaşmak istiyorsanız masaj yağlarından destek alabilirsiniz.

Afrodizyak Etkili Kokular Ne Kadar Etkili?

Afrodizyak etkili kokular libido yükseltme konusunda en hızlı çözümdür. Cinsel hayatını renklendirmek ve karşı cinste cazibe uyandırmak isteyenler, afrodizyak parfümlerden destek almayı tercih eder. Klasik parfümlerden farklı olarak üretilen bu kokular, içeriğindeki feromon maddesiyle ayrılır. Afrodizyak parfüm kullanımıyla hayatınıza birçok kazanım ekleyebilirsiniz. Aşk hormonunu artırdığı düşünülen afrodizyak kokular, cinsel güce katkıda bulunmaya yardımcı olur. Feromon parfümlerin içindeki doğal bileşenler, karşı cinste etki yaratmaya destek olur. Afrodizyak parfümlerin en büyük etkilerinden biri ise hormonları harekete geçirmesidir. Afrodizyak parfüm kadın ve erkekler için farklı seçeneklerde üretilir.

Hafızalara Kazınmanın Formülü: Afrodizyak Etkili Feromon Parfümler

Afrodizyak etkisine en kısa yoldan ulaşmak isteyenler, gönül rahatlığıyla feromon parfümlerden destek alabilir. Afrodizyak etkili parfümler geniş seçenek yelpazesine sahiptir. Her kesimden zevke hitap eden feromon parfümler, uzun süreli etki ve kalıcılık içerir. Hafızalara kazınmanın en basit yollarından biri olan bu parfümlerin yoğun ve keskin bir formu vardır. Siz de feromon parfümler arasından size uygun olanını tercih ederek gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

19 Şub 2023 23:53

Diğer Yazılar

  © 2020 Avrupa Eczane. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar