WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Gelmeyi Önlemek Nasıl Mümkün Olur

Erken Gelmeyi Önlemek Nasıl Mümkün Olur? Erken gelme sorunu, ülkemizde erkeklerin sık yaşadığı bir durum. Basit anlamda orgazm sırasında spermin penisten salınması anlamına gelen erken boşalma, olması gerektiği andan daha erken gerçekleşirse bu durumdan söz etmek mümkün olur. İdeal boşalma süresiyle alakalı net bir bilgi olmasa da ilgili sorunu yaşayan erkeğin psikolojisi iyi durumda değildir. Bu da erken boşalma durumunu açıklayabilir. Ancak bazı durumlarda erkekte herhangi bir sorun olmasa da erken boşalma yaşadığını düşünebilir. İlgili durumun teşhisini ancak ve ancak doktor koyabilir. Amerikan Üroloji Birliği’ne göre 18 - 60 yaş aralığındaki her 5 erkekten 1’inde ilgili sorun var. Bugün, bunu önlemenin yollarını konuşacağız.

Erken Boşalma Neden Olur?

Erken gelme, erkeğin kontrolü dışında gerçekleşir. Bazı kaynaklarda bu durum, kontrolsüz boşalma şeklinde de geçer. Çoğunlukla psikolojik nedenlerle geliştiğini söylemek mümkün. Erkeklerin başına en sık gelen cinsel işlev bozukluklarından biri olan erken gelmede psikolojik sorunların yanı sıra fizyolojik problemler de etkilidir. Nedeni her ne olursa olsun cinsel ilişkiden alınan hazzın ciddi oranda azalmasına neden olan bu sorun, sık görülmeye başlandığında kesinlikle tedavi edilmelidir. Erken boşalma nasıl önlenir sorusuna yanıt vermeden önce bazı nedenlere değinmekte fayda var:

 

 • Geçici depresyon
 • Yoğun stresli dönemler
 • Erken yaşta yaşanan cinsel deneyimler
 • Toplum baskısı ve suçluluk duygusu
 • Erken orgazm konusundaki endişe hâli
 • Güven eksikliği ve ilişki sorunları
 • Cinsel performans korkusu

 

2005 yılında Cinsel Tıp Dergisi, 18 – 30 yaş aralığındaki erkeklerde, standart boşalma süresinin ortalama 6,5 dakika olduğunu ortaya koyan bir makale yayınlamıştır. Bunun yanı sıra Profesör Doktor Marcel D. Waldinger, yaptığı bir araştırma sonucu erken boşalma süresinin 2 dakika altında olduğunu ifade etmiştir. Bu istatistikler, tamamen ortalama değerleri içerir ve herkesin boşalma öyküsü birbirinden farklıdır.

Erken Boşalan Erkek Psikolojisi Nasıl Olur?

Erken boşalma yaşayan erkeklerin büyük bir kısmının zihninden “yine erken boşalacağım ve rezil olacağım” kaygısı geçer. Süre ne olursa olsun, erken boşalan erkek psikolojisi iyi değildir. Kontrolsüz boşalma durumu, her cinsel aktivite öncesi bilinç dışından açığa çıkarak kişide anksiyete yaratır. Korku, anksiyete ve erken boşalma gibi bir döngü, her seferinde yaşandığında hastanın cinselliğe bakış açısı biraz daha değişecektir. Bu sorunun ülkemizdeki erkeklerin %70’ inde var olduğu düşünülürse, meselenin ciddiyeti her geçen gün artar ve çiftler arasında uyum sorunları gelişir.

 

 • Erken boşalma problemi yaşayan erkeğin suçluluk duygusu üst seviyedir. Bir de partner tutumu olumsuzsa kişinin erken boşalma sıklığı da artar.

 

 • Erken boşalmada çiftler, zaman içinde cinsel aktivitelerden uzaklaşmaya başlayabilir. Cinselliğin olmadığı noktalarda evlilik de tehlikeye girme ihtimali taşır.

 

 • Erken gelme problemini sık yaşamaya başlayan çiftlerde cinsel doyum ve tatmin yaşanmadığından huzursuzluk ve mutsuzluk görülebilir. Erken boşalmanın uzun süre devam etmesi durumunda sertleşme bozukluğu da ortaya çıkabilir.

 

Erken gelmeyi önlemek için herhangi bir çözüm bulunmadığı takdirde, çiftler arasındaki ten uyumu ciddi oranda zedelenebilir. Arzu ve ihtiyaçlarını birbiriyle paylaşan ve cinsel uyum noktasında buluşan çiftler, cinsel tatmin doğrultusunda mutluluğu yakalar. Cinsel tatmin ve ten uyumu, birbiriyle orantılı konulardır. Bir ilişkide sıklıkla erken boşalma görülüyorsa bunun varlığını reddetmek sağlıklı bir yol değildir. Yaygın görülen bu sorun, sağlıklı bir iletişim ve ek tedavi yöntemleriyle çözüme kavuşturulabilir.

Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken boşalıyorum tedavisi üzerine araştırma yapan sayısız erkek var. Bunlar arasına dâhilseniz endişeye mahal vermeden yazının devamını okuyabilirsiniz. Bitkisel tedavi yöntemleri, ilgili sorunu geçici olarak çözebilir. Çok ağır olan erken gelme sorunlarında mutlaka uzmandan destek alınması gerekir. Geçici hassasiyet kaybı, hafif ağrı, yanma hissi ve libido düşüklüğü gibi sorunlarla baş etmek istemiyorsanız merdiven altı satış noktalarından ürün temin etmemelisiniz.

Erken boşalıyorum doğal tedavisi nedir düşüncesindeyseniz beslenme alışkanlığınızda birkaç ufak değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin çinko ve magnezyum, cinsel sağlığı destekleyen ve kontrolsüz boşalmayı kontrol altına alan bir role sahiptir. Diyet programınıza magnezyum ve çinko bakımından zengin gıdaları ekleyebilir ve gerektiği noktalarda takviye kullanmayı düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra; nohut, fasulye, badem, ıspanak, yoğurt, istiridye ve bezelye gibi besinler, erkeklerde cinsel performansı artıran gıdalar arasındadır.

Geciktirme teknikleri söz konusu olduğunda göze ilk çarpan araçlardan biri de bunu sağlayan takviye ürünler olur. Sevişme süresini dakikalarca katlayan geciktirici sprey ve kremlerden destek alabilirsiniz. Aynı anda başlayıp aynı anda bitirmenin keyfini tattıran geciktirici hap ve kapsüller de işe yarayacaktır.

Kegel Egzersizi Ne İşe Yarar?

Erken boşalmaya iyi gelmekten de öte cinsel performansı artıran bir teknik var; kegel egzersizi. Kadınlarda vajina anatomisini toparlayan ve zevk artırma işlevi gören bu egzersiz, erkeklerde ise erken boşalmadan sorumlu olan pelvik kasları iyileştirmekte. Bu sayede cinsel güç ve kontrollü boşalma gücü kazanılmakta. İlgili tekniğin popüler hâle gelmesi, kegel egzersizi ne işe yarar sorusunu soran kullanıcıların sayısını artırmıştır. Üstelik kegel egzersizi, orgazm sırasında alınan hazzın güçlü olmasına da yardımcı olur.

Erken Boşalıyorum Tedavisi: Novagra Geciktirici Sertleştirici Hap

İşini kolay yoldan halletmek isteyenler için etkili olan bir ürün önerisiyle geldik. En iyi geciktirici hap hangisi sorusuna yanıt olarak da verilecek bu ürün sayesinde zevk terazisini eşitlemenin pratik yolunu keşfedebilirsiniz. Novagra geciktirici sertleştirici hap kullanımı, tüm bunları kısa sürede yapma olanağı tanır.

04 Şub 2023 21:59

Diğer Yazılar

  © 2020 Avrupa Eczane. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar