WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Giderilir

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Giderilir? İlişkide taraflardan birinin dönem dönem isteksizlik yaşaması normaldir. Ancak bunun sürekli olması durumunda cinsel isteksizlik durumundan şüphelenilebilir. Kadınlar, tıpkı erkeklerde olduğu gibi dönem dönem cinsel soğuma yaşayabilir. Ancak uzun süre cinsel isteksizlik durumu, kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür ve aylarca isteksizliğin devam etmesi normal değildir. Özellikle evliliklerde ana bileşenin sağlıklı cinsellik olduğu düşünülürse bu durumun çözülmesi gerekir. Üstelik isteksizliğin uzun sürmesi, kadın üzerinde de yüksek bir psikolojik baskı yaratır. Bugün, kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilir sorusunun yanıtı üzerinde duracağız.

Kadında Cinsel Soğumanın Sebebi Ne?

Kadınlarda cinsel isteksizlik sebepleri çok çeşitli olabilir. Bunların en başında libido düşüklüğü gelir. Libidonun önlenemez biçimde düşmesi ve kadının tüm cinsel aktivitelerden uzaklaşmaya başlaması önlem alınması gerektiğinin sinyallerini verir. Yaşanan isteksizliğin altında tıbbi problemler olabilir. Fiziksel bir hastalık ya da alınan bir ilacın, isteksizliğin kaynağı olması olasıdır. İsteksizliğe neden olan fizyolojik etkenler şu şekildedir:

 

 • Diyabet
 • Anemi
 • Kardiyovasküler hastalıklar
 • +6 aydır kullanılan antidepresanlar
 • Nörolojik sorunlar
 • Vücuda hasar veren operasyonlar
 • Vajina bölgesinde kan akışı sorunları

 

Kadınlarda görülen isteksizliğin tek sorumlusu fizyolojik problemler değildir. Bazı psikolojik sorunlar da isteksizliğe neden olabilir. Özellikle toplumumuz, cinsellik eğitimi açısından zayıf. Bu da kadınlar üzerindeki baskıyı artıran bir durum. Cinsel hayatta yaşanan sorunların çok büyük bir kısmı kadınların çekingenliğinden gelmekte. Kadının üzerindeki baskı, libido düşüklüğüne ve isteksizliğe neden olmakta. Söz konusu psikolojik nedenler:

 

 • Doğum sonrası depresyon
 • Psikolojik hastalıklar
 • Yoğun stres kaynakları
 • Aşırı yorgunluk ve hızlı bir yaşam
 • Çocukken yaşanan cinsel tacizler
 • Partnere karşı öfke duygusu

 

Toplumumuzda cinsel eğitim konusundaki bilgisizlik aşikâr. Günümüzde hâlâ cinsellik nedir nasıl yapılır gibi sorular, arama motorlarında üst sıralarda yer almakta. Bu, aynı zamanda isteksizlik yaşayan kadınların yardım alma isteğini ve motivasyonunu düşüren bir durum. Her iki tarafın mutluluğu ve evliliğin sağlığı için cinsellik konusundaki tabuların yıkılması önemlidir.

Cinsel İsteksizlik Nasıl Çözülebilir?

Kadınlarda oluşan cinsel isteksizliği çözmenin ilk adımı, bu isteksizliğin neyden kaynaklandığını çözmektir. Kadın erkek cinsel ilişkiye girdiği zaman yalnızca tek tarafın hazzına odaklanılıyorsa ve ilişki kısa sürede sonlanıyorsa kadının zihninde arzulanmadığı hissi uyanabilir. Ne yazık ki toplumuzdaki kadınların büyük bir kısmı, orgazmın ne olduğunu dahi bilmemekte. Cinsel isteksizliğin nedeni, bunun gibi tabulardan ve kalıplaşmış yanlış düşüncelerden oluşuyorsa ilk etapta bunu çözmekte fayda var.

Kadınlarda cinsel isteksizliğin çözümleri konusunda ideal yöntemlerden biri de takviye ürün kullanmaktır. Söz konusu sorun, bilhassa fizyolojik nedenlerden geliyorsa buna uygun ilaç tedavisi olması şarttır. Cinsel isteksizliği ortadan kaldırmaya yönelik krem ve jeller, östrojen artırıcı hap ve damlalar, bu amaç için uygun olabilir. Libidoyu yükseltmek ve afrodizyak etkisi olan yiyecekler tüketmek de etkili bir yöntemdir.

Ön Sevişmede Kadını Mutlu Etmenin Yolları Neler?

Bazı durumlarda kadının yaşadığı özgüvensizlik ve imaj kaygısı, yatakta arzulanmadığını hissetme gibi durumlar cinsel isteksizliğin kaynağı olabilir. Partnerinizin ya da eşinizin bunun gibi bir sorunla baş etmeye çalıştığını düşünüyorsanız güzel sözlerin gücünü kullanabilirsiniz. Bir kadın, beğenildiğini ve istendiğini hissederse cinselliğe karşı daha fazla motive olabilir. Ön sevişmede kadını mutlu etmenin yolları sayesinde eşinizin cinselliğe yeniden ısınmasını sağlayabilirsiniz. Hoşuna giden bölgelere teması eksik etmemek ve ön sevişmeye zaman ayırmak en etkili yollardan biridir.

Ön sevişmede her şeyin anahtarı ve yapılması gereken tüm aksiyonların çıktığı kapıdır ağırdan almak. Kadın ve erkek vücudununun anatomik farklılıklarını göz önüne alarak ön sevişme aşamasında partnerinize karşı mümkün olduğunca kibar olmalısınız. Özellikle bayan azdırıcılar gibi cinsel takviye ürünleri kullanacaksanız ön sevişme sürecini mümkün olduğunca uzatmakta fayda var. Bu süreyi, eşinizin haz noktalarını keşfetmeye ve onu ilişkiye hazırlamaya ayırabilirsiniz.

Bayan Azdırıcılar Etkili Olur mu?

Ön sevişme tavsiyeleri üzerine bilgi alabilir ve yatakta bunları uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu noktada en atlanmaması gerekenlerden biri, bu anlar sırasında hangi ürünlerin kullanıldığıdır. Ön sevişmenin etkisini artırmak üzere bayan azdırıcılardan destek alabilirsiniz. Hap, damla ve krem gibi formlarda üretilen kadın istek artırıcı ürünler, yaşadığınız uzaklığı çözmek için etkili olabilir.

Kullanım tercihinize uygun ürün seçimi yapabilir ve ön sevişmeden güç alarak söz konusu ürünün etkisini artırabilirsiniz. Cinsel isteksizlik sürecinin düzelmesi adına yaptığınız bu çabaları, cinsel ilişkilerin yaşandığı anlara yaymayı ihmal etmemelisiniz. Bu bir süreç ve bunu en etkili şekilde atlatmak sizin elinizde. Eşinizle açıkça konuşabilir ve hoşuna giden dokunuşlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece kullandığınız ürünün etkisini daha da yükseltebilirsiniz.

Büyüleyici Geceler için: Viaxi Sensitive Gel Orgazm Jeli

Cinsel ilişkilerin daha heyecanlı geçmesi için cinsel takviye kullanımının öneminden bahsetmiştik. Şimdi bu konuda bir öneri yapacağız. Viaxi Sensitive Gel orgazm jeli ile tahrik seviyesini artırabilir ve cinsel ilişkiler için yüksek motivasyon yakalayabilirsiniz. Viaxi Sensitive Gel orgazm jeli formülünde bulunan bileşenler, kadınları isteksiz gecelerden büyüleyici haz dünyasına taşır. Ürünün libido yükseltici etkisinin yanı sıra orgazm olasılığını artırma özelliği de vardır. Pratik kullanıma sahip ürün, ilgili bölgelere sürüldükten kısa süre sonra haz duygularını uyandırmaya başlar. Hemen şimdi satın alabilir ve isteksizlik tedavisi sürecini zevk dolu bir şekilde geçirebilirsiniz.

04 Şub 2023 22:09

Diğer Yazılar

  © 2020 Avrupa Eczane. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar