WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Prezervatif Kullanımı

Prezervatif, cinsel ilişki sonucunda ortaya çıkabilen gebelik ve cinsel hastalık gibi risklerden korunmak amacıyla kullanılan ürünlere verilen isimdir. Kondom adıyla da bilinir. En etkili korunma yollarından biridir. Diğer ülkelerde prezervatif kullanımı

Prezervatif, cinsel ilişki sonucunda ortaya çıkabilen gebelik ve cinsel hastalık gibi risklerden korunmak amacıyla kullanılan ürünlere verilen isimdir. Kondom adıyla da bilinir. En etkili korunma yollarından biridir. Diğer ülkelerde prezervatif kullanımı son derece fazladır ve ülkemizde de son yıllarda artış göstermiştir. Bayan ve erkekler için tasarlanmış prezervatifler vardır ancak en yaygın olarak kullanılan erkek prezervatifleridir.

Cinsel ilişkiden alınan hazzı ortadan kaldırdığı gibi çeşitli yanlış görüşler vardır ancak bunlar doğru değildir. Sağlık konusundaki faydalarının yanı sıra zevk konusunda da oldukça etkilidir. Kullanımının basit olması ve ekonomik olması prezervatiflere ilgiyi arttırıyor.

İlişkilerden Çekinmeyin

Prezervatif kullanımı yanlış öğrenilip yanlış uygulanabiliyor. Doğrusu, kondomun ilişkiye girilmeden önce takılmasıdır. Öncelikle prezervatifin iç kısmının tespit edilmesi, sonra prezervatifi rezervuar uçtan tutup penis başının üstüne yerleştirilmesi gerekir. Daha sonra tüm penise rezervuar ucunda hava kalmayacak şekilde penis köküne kadar geçirilmesi gerekir. Böylece kullanıma hazırdır. Penisin sert olması çok önemlidir ve her prezervatif tek kullanımlıktır.

30 Ağu 2021 00:11

Diğer Yazılar

    © 2020 Avrupa Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar